قبل از خرید بخوانید

برای انتخاب و خرید دوربین مداربسته بهتر است ابتدا از گارانتی معتیر آن مطمئن شوید. در بازار مداربسته متاسفانه دوربین ها و سیستم های مداربسته بی کیفیت و ارزان قیمت فراوان است. و بعضی افراد سود جو فقط به دنبال فروش دوربین مداربسته خود هستند و توجهی به نیاز مصرف کنندگان ندارند. این وب سایت تنها برای فروش دوربین مداربسته طراحی نشده و شما میتوانید از مطالب آموزنده و فنی درباره انواع دوربین مداربسته استفاده کنید تا قبل از خرید و نصب سیستم مداربسته خود با اطلاع کامل به سمت خرید آنها بروید.

تماس با ما

خط‌هاي فوري ما از 7 تا 24 در دسترس مي باشند

تلفن:02188062062

تماس با خط‌هاي فوري ما

انتقال تصویر دوربین مدار بسته بدونIP استاتیک

نوشته شده توسط: امیر مالک دسته: تکنولوژی روز دنیا تاریخ: پنجشنبه, ژوئیه 14, 2016 دیدگاه: 0 بازدید: 814

اخیرا در بازار دوربین مدار بسته اجناس و کالاهایی با تکنولوژی های جدید وارد شده اند. رمز فروش بهتر و بالا بودن نسبت به رقیب های فروشنده در این زمینه همیشه داشتن برتری خاص یا معرفی تکنولوژی و یا امکانات جدید است.

اما چگونه بدون داشتن IP استاتیک می توان تصاویر دوربین مدار بسته را انتقال داد؟

در پاسخ باید اینگونه شرح دهیم که بعضی از شرکت های سازنده دوربین و دستگاه های مدار بسته فضایی را داخل اینترنت به عنوان یک سرور میزبان اختصاص می دهند، به شکلی که برای استفاده از آن باید وارد سایت شده و مشخصات آن دستگاه که اکثرا شماره سریال آن است را وارد کنید. سپس وبسایت به شما یک QR Code بارکد اختصاصی می دهد که شما توسط نرم افزار میزبان آن را اسکن می کنید.

با این کار اطلاعات دستگاه شما وارد برنامه می شود و عمل اضافه کردن دستگاه به صورت دستی دیگر در کار نخواهد بودو می توانید تصاویر دوربین های خود را در هرکجای دنیا که باشید از طریق اینترنت ملاحظه کنید. به این عمل P2P نیز گفته میشود.

مزایای این سیستم:

از مزایای انتقال تصویر بدون IP ثابت(استاتیک) می توان به سهولت کار اشاره کرد و اینکه دیگر به عملیات پورت فورواردینگ داخل مودم نیازی نیست. اکثر تکنسین ها و نصاب های مداربسته برای باز کردن پورت های مودم(پورت فورواردینگ) در بیشتر موارد به مشکل می خورند به دلیل اینکه منوها و محیط های کاربردی مودم ها با یکدیگر متفاوت بوده و اغلب کاربران را دچار سردرگمی می کند.

معایب استفاده از این سیستم:

-        اول اینکه باید از نظر امنیتی به این موضوع اشاره کرد که اطلاعات دستگاه شما و تصاویر دوربین های شما در یک فضای میزبان خارج از کشور ذخیره شده و کسی اطلاع از جا و مکان آن نیز ندارد. در مواردی شاهد سوء استفاده هایی از این راه بوده ایم.

-        محدودیت دوم نیز این است که فضای تخصیص داده شده به دستگاه شما در اکثر برندها یک سال می باشد و بعد از گذشت زمان مذکور سریال دستگاه شما نزد وبسایت مورد نظر قفل شده و دیگر نمی توانید از این سرویس استفاده کنید. این امر به دلیل تبلیغ و یک جایزه برای خریداران این محصولات در نظر گرفته می شود و متاسفانه در کشور ما به عنوان یک ممنوعیت و امکان جدید معرفی می شود که از نظر ما این کار درست نیست.

جمع بندی :

باتوجه به معایب و مزایای این سیستم سعی کنید ترجیحا از همان IP ثابت  (استاتیک) که شرکت ارائه دهنده اینترنت به شما می دهد استفاده کنید با این کار هیچ واسطه ای در کار نخواهد بود و ضمانت اتصال دائمی دستگاه شما نیز تامین می شود.

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید