قبل از خرید بخوانید

برای انتخاب و خرید دوربین مداربسته بهتر است ابتدا از گارانتی معتیر آن مطمئن شوید. در بازار مداربسته متاسفانه دوربین ها و سیستم های مداربسته بی کیفیت و ارزان قیمت فراوان است. و بعضی افراد سود جو فقط به دنبال فروش دوربین مداربسته خود هستند و توجهی به نیاز مصرف کنندگان ندارند. این وب سایت تنها برای فروش دوربین مداربسته طراحی نشده و شما میتوانید از مطالب آموزنده و فنی درباره انواع دوربین مداربسته استفاده کنید تا قبل از خرید و نصب سیستم مداربسته خود با اطلاع کامل به سمت خرید آنها بروید.

تماس با ما

خط‌هاي فوري ما از 7 تا 24 در دسترس مي باشند

تلفن:02188062062

تماس با خط‌هاي فوري ما

موتور های PTZ

نوشته شده توسط: امیر مالک دسته: تکنولوژی روز دنیا تاریخ: شنبه, ژوئیه 16, 2016 دیدگاه: 0 بازدید: 676

در اصطلاح PTZ مخفف Pan Tilt Zoom میباشد .

این یعنی دقیقا همان کار دوربین های اسپیددام.
به شکلی که دوربین باکس ( صنعتی ) داخل کاور قرار گرفته سپس روی این موتور نصب می شود همچنین موتور های PTZ دارای دو کابل Tx و Rx میباشند که به دوربین های باکس زوم دار وصل شده و علاوه بر امکان چرخش به طرفین ، امکان زوم لنز را نیز به کاربری که کنترل آن را در اختیار دارد میدهد.


اما امروزه استفاده از این سیستم نسبتا قدیمی به دلیل وجود دوربین های اسپید دام و پیشرفت امکانات آنها به صورت روزافزون ،بسیار کم شده ، اما دلیل منسوخ نشدن آن چیست ؟
در این مورد باید بگوییم تنها دلیل استفاده از این سیستم در موارد نادر امکان اتصال لنز های خاص برای اهداف خاص میباشد . چون در دوربین های اسپید دام امکان تعویض لنز وجود ندارد.
از بزرگترین معایب این سیستم میتوان به اندازه و ابعاد بزرگ ، با وزن سنگین موتور آن اشاره کرد، همچنین برای استفاده به شکل دائم از این سیستم باید به صورت هر چند مدت یکبار هم داخل و هم بیرون کاور نظافت شده و موتور آن نیز روغن کاری و سرویس شود که تعداد دفعات رسیدگی و سرویس این دوربین ها نسبت به دوربین های اسپید دام پیشرفته امروزی بسیار بیشتر است.

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید